وبلاگ فروشگاه کود و سم بوتانیکا

مقالات و مطالب اموزشی بوتانیکا

۱۳۹۹-۰۸-۰۶
آپارتمانی-۲

بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی

همان طور که می دانید تغذیه و کود دادن به گیاهان خانگی یکی از مهمترین فاکتورها برای شادابی و زیبایی گیاهان ما می باشد.انتخاب صحیح نوع کود برای گیاهان یکی از سخت ترین مراحل در فرآیند پرورش گیاهان می باشد.

کود مناسب برای گیاهان آپارتمانی:

کود مایع به احتمال بهترین کود برای رشد سریع گل و گیاه خانگی می باشد و این کود مخصوص گیاهان آپارتمانی می باشد زیرا به اندازه کافی غذا به تمام سیستم ریشه گیاه می‌رسد.

همچنین می‌توانید آن را با توجه به دوره رشد یا خواب گیاه تنظیم کنید. این گونه کودها بیشتر برای شاخ و برگ گیاهان کاربرد دارد و بر روی آن ها اسپری می شود.

استفاده از این نوع کود باید در مواقعی از روز که هوا خنک است، صورت پذیرد تا دچار آفتاب سوختگی نشود.

علائم کمبود غذایی در گیاهان:

گاهی علائمی در گیاه بوجود می‌آید مانند پژمردگی یرگ‌ها یا ضعیف شدن گیاه. شناختن دلیل این هر یک از این موارد در گیاهان به رشد و سرحال نگه داشتن و سلامت گیاه کمک می‌کند.

باید این نکته را بدانید که علائمی که در گیاه بوجود می‌آید همیشه در اثر کمبود مواد مغذی نیست. شرایط نامناسب محیطی، آبیاری نامناسب و آفات باعث بوجود آمدن این علائم نیز می‌شود. اگر گیاه شما مریض شود و دلیل آن کمبود مواد مغذی نباشد و شما کود به آن بدهید، باعث می‌شود گیاه عیف‌تر شود و حتی ممکن است به نابودی گیاه منجر شود.

آپارتمانی

ویژگی های که یک کود برای گیاهان اپارتمانی باید داشته باشند:

۱- حاوی اسید های آمینه است که باعث تجزیه و جذب بهتر مواد توسط ریشه می شود.

۲- به جز ترکیبات قلیایی با اغلب آفت کش ها قابل اختلاط است.

۳- حاوی کلات ریز مغذی های روی ،آهن ،منگنز، مس و عناصر برم و مولیبدن به صورت مایع است.

۴- حاوی عناصر n.p.k به صورت مساوی جهت رشد و نمو کلیه گونه های گیاهی.

طریقه مصرف :

قبل از مصرف ظرف حاوی کود کامل گیاهان آپارتمانی را تکان دهید، سپس میزان ۱۰ میلی لیتر از این کود مایع یا یک گرم کود پودری را در میزان یک لیتر آب حل نمایید و هر ۱۴ یا ۳۰ روز یکبار گیاه را با آن آبیاری نمایید یا به صورت اسپری بر روی برگهای گیاه استفاده نمایید.

طراحی یک تقویم برای کود دهی به گیاهان:

در صورتی که قبل از کود دهی، گیاه آبیاری شود، گیاه می سوزد. اگر گیاهان هنوز کاشته نشده اند، بهتر است خاک تقسیم بندی شده و سپس نسبت به کوددهی اقدام شود. اما در صورتی که گیاهان از قبل کاشته شده اند، بهتر است کود در بستر خاک پاشیده شود. به طور کلی بهتر است در هر مرحله کود دهی مقداری کمی از آن به گیاه داده شود نه این که در هر مرحله از مقادیر زیاد آن استفاده شود.


برای ارسال نظر شما باید وارد شوید.

Copyrights © 2020تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به فروشگاه کود و سم بوتانیکا می باشد

طراحی توسط شرکت ساتین پرداز مهان

 

X